Sladký ananas

Zase řeším dárkový problém – co dát člověku, který má vše?! Dárek netrvalé hodnoty, který ho na chvíli pobaví. Tak tahle varianta ananasu je vcelku dost jedlá. Sice tam zrovna moc vitamínů není, ale na druhou stranu je zase dost malá šance, že někomu nebude chutnat…

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERATak tohle všechno jsem (s)potřebovala – lahev šampusu (ananas byl pro ženu, tak růžový :)), 5 krabiček toffifee (to snad miluje každý), oboustrannou lepenku, dvoubarevný sáček na balení dárku (ten jsem rozstříhala na kolečka o průměru cca 8cm). Pár věcí na fotce chybí – nůžky, karton (na tvrdé kolečko pod lahev), zelené papíry na listy, izolepa na jejich fixaci, střihový papír (separační vrstva mezi šampusem a bonbony), tavící pistole, mašličky na dozdobení, arch celofánu na zabalení.

 

 

 

Ze všech krabiček jsem postupně vyloupala a zabalila bonbonky. To bylo na celém postupu nejtěžší – nesežrat ananas dřív než ho dodělám…Každý bonbon jsem zabalila do kruhového papíru o průměru cca 8 cm a na té ploché straně jsem založené okraje slepila kouskem oboustranné lepenky.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERALahev jsem obalila střihovým papírem, abych nelepila bonbony přímo na sklo. Na papíru jsem si rozpočítala a rozkreslila rozptyl bonbonů. Na ten šampus to vychází moc hezky – 10 bonbonků kolem dokola, tak jsem mohla střídat matné a lesklé, aby byl „ananasový“ vzor výraznější.

Tady už mám zabalené všechny toffifee a lepím je na lahev. Na odlupování papírku z oboustranné lepenky jsem využila šikovné dětské prstíky.

(Jiná varianta jsou tavkou přilepené bonbony ferrero

 

 

Tahle varianta je ideální jako dárek pro někoho, komu je 68, protože tolik bonbonů je na lahvi přilepených (6 řad po 10i a 8 bonbonů v poslední řadě).

Následuje výroba listů – dlouhé různě zelené, do špiček sestříhnuté proužky. Ty jsem zpevnila izolepou, kterou jsem je slepila k sobě. Takhle vzniklou řadu listů jsem omotala kolem hrdla a přilepila izolepou.

Konce listů jsem začistila mašličkou. Lahev jsem přilepila tavnou pistolí ke kolečku tvrdého papíru (tl.cca 4mm), aby střihový papír zatížený bonbony neklouzal dolu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJeště tabalit do celofánu, převázat mašlí, roztáhnout listy a je HOTOVO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/71151/virtual/www/subdom/lenka/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kontrolní text

*