Kadaňské rohlíčky

Název jsme převzala od paní, od které jsem zkopírovala recept. Už jsou vyzkoušené,takže vím, že úspěch bude zaručen. Jen je třeba je vyrobit rychle…při pomalé práci mají tendenci velmi rychle mizet (ve všech fázích).těsto:

300g mletých ořechů

300g moučkového cukru

2 vejce

100g polohrubé mouky

ev. 1/2lžíce másla (jsou-li ořechy málo mastné)

Ze surovin zpracujeme těsto, jde to ztuha, pokud máte málo mastné ořechy, přidejte polévkovou lžíci másla nebo tuku. Po odpočinutí těsta vyválejte (nejlépe mezi fóliemi) placku cca 0,5 cm vysokou a vykrajujte rohlíčky s kulatými rohy, pečeme 20 minut na 150°C.

krém

poleva

Na upečené vychladlé korpusy nastříkáme sáčkem s ozdobnou špičkou krém, dáme ztuhnout do mrazáku a potom krém namočíme do čokolády.
   Krém:250g moučkového cukru a 2 vejce ušleháme ve vodní lázni (správně ušlehaný a provařený krém poznáte tak, že je opravdu horký a má konzistenci krupicové kaše)  a potom zašleháme 200g másla a 100g nastrouhaného bílého tuku.

Necháme v lednici vychladnout a poté cukrářským sáčkem nastříkáme na upečené rohlíčky.

Dáme na cca půl hodiny do mrazáku.

Pokud si chcete zjednodušit práci, můžete zkusit Krém číslo dvě: vyšleháte jedno karamelové kondenzované Salko (nebo svaříte klasické Salko na karamel) s 200g másla. Krém necháte vychladit a poté nastříkáte stejně jako předchozí krém.

 

Dále postupujete stejně – tj. mrazák a namáčení do čokolády.

   Díky tomu, že jsou rohlíčky z mrazáku ztuhlé, namáčejí se v čokoládě velice snadno, stačí jen rychle namočit do rozpuštěné čokolády…

Z počátku jsou rohlíčky hodně tuhé, ale za dva dny krásně proleží a jsou opravdu skvělé.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/71151/virtual/www/subdom/lenka/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kontrolní text

*