Tvoření – motýlci

Ikdyž to za okny vypadá spíš na Vánoce, blíží se Velikonoce. Vločky byly sice fajn ozdoba, ale už jsou okoukané a s dětmi si chceme vyrobit jaro alespoň na oknech.Vypadá to, že letos zvládneme velikonoční výzdobu dřív než na škaredou středu.

Společnými silami jsme vyrobily tyhle třpytivé krasavce. A kromě nadšení a spousty šikovných ručiček k tomu stačilo jen pár čtvrtek, tužka, nůžky, vodovky s příslušenstvím (štětec, kelímek, hadr, podložka), třpytková lepidla, pár korálků, kolíčky, chlupaté drátky a na ně drsnější nůžky. A nesmím zapomenout na naší velkou kamarádku – tavnou pistoli. Skoro bychom jí měli vymyslet nějaké jméno, „Tavka“ je takové tuctové…


Tužkou jsem obkreslila šablony (ty jsem si kdysi někde obkreslila, netuším kde). Na každou A4 se vejdou čtyři motýlci.
Vystřihovaly jsme už s holkama.


Vodovky už zvládly děti samy. Motýlci přibývali jako na běžícím pásu. Linka se rychle plnila mokrými jedinci.


Po zaschnutí je na řadě další fáze – dekorování.

Díky třpytivým lepidlům jsme vylepšily i motýlky, kteří byli po kontaktu s vodovkami poněkud smutní. I motýlek, který je vybarvený vodou z kelímku, je se třpytkami veselý.


Děti patlaly všechna třpytivá lepidla, která jsme doma měli, po papírech, stole i po sobě – jsou to hvězdy.

Já zatím stříhala chlupaté drátky (čističe dýmek) nůžkami, které jsou z autolékárničky (asi by to mělo přestřihnout bezpečnostní pásy, drátky to kouše statečně). Chlupaté drátky jsme rozstříhala na čtvrtiny.


Ještě jsem z košíku na sušáku vybrala dřevěné kolíčky a mohly jsme se pustit do další fáze – těla a tykadla.

Třpytky schnou a děti vyrábí tělíčka – kovovou spirálkou uprostřed kolíčku protahují chlupatý drátek a na oba konce dávají korálky.


Dětská práce je u konce. Večer nahřeju tavku a nalepím motýlům křídla.

Další krasavci, kteří koukají okny na už zase padající vločky….


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/71151/virtual/www/subdom/lenka/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kontrolní text

*