Perníčky

ty povedenější...Velikonoce jsou skoro tu, tak nestíhám klasické, které si pár týdnu poleží než jsou měkoučké. Tenhle recept na hnedměkké perníčky už jsem zkoušela, takže žádný experiment :-).

500g hladké mouky
200g moučkového cukru
5 lžic medu100g másla
2 vajíčka
2 lžíce kakaka; 2 kávové lžičky koření do perníku;(lžička sody) a 1/4 prášku do perníku

Poněkud jsem vynechala lžičku sody a jsou OK, krásně drží tvar. Taky nemám med, ale jistí to golden sirup z teska. Lenitlky vyrovnaly všechny výrobní vady…

Jenom chci vyzkoušet to červené barvení (červená se k Velikonocům hodí). Na poslední plechy jsem do rozšlehaného vajíčka na potírání (těsně po tom, co plech vytáhnu z trouby) přidala červené potravinářské barvivo a veselá srdíčka a vajíčka jsou na světě. Paráda. Ani je snad nebudu zdobit bílou polevou…Vajíčko jsem nachala rozšlehat šlehač, v ruce to z toho tak homogenní lak neudělám.

Těsto vyvyluju na šedé podložce přes mikrotenovou folii. Moukou nepodsypávám, takže bez obav prořezy splácám a zase vykrajuju. Dokud mě to baví. Dnes to bylo 7 plechů (1x vitrážové zmetky; 2xčervené pokusy a 4x podložka pod lentilky).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/71151/virtual/www/subdom/lenka/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kontrolní text

*