Velikonoce 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERALetos je prvně státní svátek i dneska – Velký pátek. V nejateističtějším státě Evropy mi přišlo trošku divné mít u příležitosti Velikonoc dva státní svátky (pondělí a pátek). Ale jen do chvíle, kdy mi došlo, že rozhodnutí uzákonit ho nebylo motivováno vírou, ale populismem. Docela by mě zajímalo, kolik našich zákonodárců by vědělo (bez možností a, b, c, d), co se vlastně v pátek slaví.

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAPouky venku i vevnitř… Veselé barvy vyrvobí dobrou náladu i při sebeškaredším počasí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doma jsem je navěšela na věnec z vrbového proutí – jenom jsem smotala proutky, které Luboš ostříhal z kadeřavé vrby.

 

 

 

 

 

Velikonočního beránka jsem letos pekla prvně. Sonička poznala, že je to ovečka a moc se jí líbila….“júúú, oveška, ta se mi jíbí, tu budu papat.“ A od té chvíle mě holky bombardovaly dotazy na to, kdy ho konečně podříznem. Takže do Velikonoc nevydržel.

Na fotce zprava – osení, ještě nevyrostlo (v černém truhlíku); řeřicha ve skořápce; mikropomlázky ve sklenici; beránek s pouky a pidikuřátky z chlupatýho drátu (byly tři, ale Sonička jedno vykoupala a vylisovala); řeřicha na kovovým talířku; kočičky a trnkové větvičky ve váze; mrkvovej odřezek se vyčouhlou natí ve skleničce; řeřicha ve skořápce (dokonce dvakrát a na jedný jsou dokonce nalepený očička) a za nimi aloe s kuřátkem ze školky. Těsně vedle je ještě jedno, ale to se na fotku nevešlo. Holky ve školce vyrábí Velikonoční dekorace každý rok. Co jde, to schovám .

Tohle vyráběla Šárka loni (2015). Letos visí v ložnici.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

… do každé rodiny, vaječné hodiny. Pouky na tlustý měděný drát jsem navlíkla už před pár lety. Věnec zatím vždycky Velikonce i skladování v krabici přežil. A na hodiny holky zatím nedosáhnou.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/71151/virtual/www/subdom/lenka/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kontrolní text

*