«

»

Dub 29 2016

Čarodějnice se blíží…

… a nám se změnily plány na víkend. Nutně potřebujeme kostýmy na tři pidičarodějnice. Na poseldní chvíli, jak jinak, jdu tvořit „super“ kostýmy :). Naštěstí existuje internet a spousta rodičů, kteří už tenhle problém řešili a podělili se o řešení. Díky za inspiraci.

ingredience:
netkaná textilie (černá, jak jinak) – asi tak kilometr čtvereční;
stínítka do auta (stejně jim chybí přísavky, nepřisávaly) – mám jenom dvě, takže ještě zužitkuju:
poničený závěsný úložný díl z Ikey (potřebuju ten kroužek a nejspíš i kus té jedovatě zelené látky, nejmenší čarodějnici se moc líbí);
chemlon (bílý a zelený – Leni, díky!) – na vlasy;kloboukovou gumičku – aby to celé drželo na hlavě;
chlupaté drátky (2) + hýbací oči (min.2) + třpytivé lepidlo na vylepšení zadku – na pavouka;
pratelný filc (mini kousek růžového);
růžová mašle (tak 15cm – na očko v pavoukovi);
moosgummi – na křídla plyšové myšce, kterou čeká upgrade na netopýra

a pak už jen klasické – nůžky, střihový papír, noviny, nitě, šicí stroj, tužka, špendlíky, tavka, metr a určitě ještě něcok, co se doma povaluje.

Klobouk (s vlasy)
Na jeden klobouk potřebuju jeden kruh a jeden půlkruh o poloměru 25cm (na menší klobouk z Ikea-věci mi stačí kruh o poloměru 18cm, půlkruh o r = 25cm). Kruh je na krempu; půlkruh je na špičku klobouku.
Z půlkruhu potřebuju jen čás s obvodem cca 51 cm, což jsou 2/3 – vytyčím je kružítkem (viz druhá fotka). Sešpendlím to a prošiju rovně i cikcakem (špička je hotová – viz 4.foto). Z krempy odstříhnu kruh o poloměru 7,5cm (aby obvod seděl na kužel). Sešpendlím ty dva díly k sobě a prošiju rovně i cikcakem. Už se rýsuje klobouk (7.foto). Na řadu přichází stínítko, které vykuchám a zašpendlím do obruby klobouku. Nakonec to kolem dokola prošiju hrubým cikcakem. Klobouk je hotový, už jen ozdoby a gumička, aby držel na hlavičce i při poletování.

Z chemlonových vlasů už jsem dělala celou paruku Modrovločky, takže tohle už je sranda. Na karton/ knížku (podle požadované délky) namotám dost chemlonu. Na jedné straně to prostřihnu, vzniklé prameny si položím na jedno stehno. Na pruh novinového papíru (šířka cca 15cm) postupně přišívám rovným stehem (kontrastní nití) prameny chemlonu, dokud nemám dostatečně dlouhý pruh. Na ofinu jsem udělala kratší prameny. Za šev chytám jednoduchým stehem ke švu mezi krempou a kuželem. Nakonec přišiju kloboukovou gumičku.

Plášť

Moc jsem si s ním hlavu nelámala a udělala jsem nejjednodušší plášť, který jde :), ovšem ve třech velikostech (98, 116 a 122) pro všechny tři čarodějničky.
Na tuhle legraci je potřeba velký obdelník 85/100/105 x 140cm a malý obdélníček 10 x 32cm.
Velký obdélník prošiju podél delší strany hrubým rovným stehem cca 2cm od okraje. Držím jednu nit a řasím, dokud se 140cm nezkrátí na cc 28cm. Je to hodně nařasené, ale netkaná textilie to udrží. Na koncích řasení zaaretuju špendlíky a přímo ve švu to prošiju cikcakem. Pak ještě dvakrát cikcakem, pokaždé trochu blíž k bližšímu okraji. Takže mi nakonec vznikne prošitím zpevněný límec. Tan začistím malým obdelníkem tak, aby mi vznikl tunýlek na provlečení tkalounu (80cm po začištění konců). Vím, jak zpravidla končí šňůrky v tunýlku po prvních 5i vteřinách s dětmi, takže tkaloun v půlce s tunýlkem prošiju.

Mazlíčci

Netopýra jsem vyrobila během deseti minut. Klasická myška z Ikey dostala jednoduchá křidýlka z fialové moosgummi. Nejdřív jsem si z papíru vystříhla šablonu, ozkoušela myšce. Pak jsem to obkreslila na moosgummi (obyčejnou tužkou) a vystříhla. Nakonec jsem ze dvou pásku moosgummi o šířce cca 7mm vyrobila dva prstýnky, které jsem tavnou pistolí přilepila zespodu ke křídlům. Myška je tak trochu paraglidista a tak trochu netopýr. Překvapilo mě, že vcelku bez úhony přežila celé dětské odpoledne.

Pavouk mi zabral trochu víc času, ale holky jsou z něj nadšené a všude ho tahají (na růžové poutko mu jde přicvaknout vodítko, což se dětem moc líbí). Tady je fotonávod s popisem :).

Na tělíčko použiju zbytek z klobouku – vystřižený kruh z krempy. Po obvodu ho rovně prošiju (cca po 7mm) a lehce stáhnu. Vycpu trochou vatelínu a utáhnu. Staženou textilii prošiju. Ze dvou chlupatých drátků vyrobím 4. Přehnu je v půlce a postupně přišiju k tělíčku. Doma máme modré, fialové a růžové drátky. Ani jsem se neptala dětí a vybrala jsem barvu, kterou mám stejně ráda jako pavouky. Tak nějak se k sobě hodí. Aby bylo za co pavouka přivázat, všiju kus stužky. Břicho potvory začistím šišoidem pratelného filcu stejné barvy jako má stužka. Pořád mi to připomíná spíš zmutované klíště než pavouka. Zalamuju nožičky a trošku stáhnu v „pase“. Je to lepší. Ještě tam dolepím dvě řady očí a třpytivým lepidlem namaluju křížek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maska ještě není dodělaná, ale už tady lítá po bytě… i po oknech…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontrolní text

*